Witajcie,
Tym razem będzie o czytaniu najmłodszym. Pamiętacie świetną reklamę społeczną „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie”? I to jest to ! Dzieci uwielbiają – a przynajmniej większość – opowieści o księżniczkach, rycerzach, zwierzakach czy kosmicznych przygodach. A my Rodzice, dzięki głośnemu czytaniu, możemy zapewnić im lepszy start w przyszłość, rozwinąć ich intelekt, wyobraźnię i poczucie własnej wartości. Dowiedzcie się, dlaczego warto czytać dziecku?
Wiem, że to trudne, ale powinniśmy znaleźć przynajmniej 20 minut dziennie na czytanie swoim dzieciom. Naprawdę można poświęcić chwilę na przeczytanie choćby jednej bajki Brzechwy w czasie, gdy gotują się ziemniaki na obiad, między sprzątaniem a prasowaniem. Wiem to dobrze, bo sama tak robię. I oczywiście nie powinniśmy zapominać o wieczornym czytaniu, tuż przed snem. Niech stanie się to takim codziennym rytuałem , czasem, który będzie tylko dla Was. Zatem drogi Rodzicu, czytaj swoim dzieciom, bo:
Czy ważne jest co czytamy dzieciom? Tak! To od nas rodziców zależy bowiem rozwój maluchów . To my decydujemy, czy opowieści będą mądre, pożyteczne i dopasowane do wieku dziecka.
Kiedyś półki księgarń okupowali głównie Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Osobiście uważam, że ich utwory są świetne i ponadczasowe. Sama czytam je swojej córce, która wprost uwielbia „Kaczkę dziwaczkę” czy „Lokomotywę”. Wolicie coś nowoczesnego? Dziś wybór książek dla dzieci jest ogromny. Do tego są pięknie wydane i ilustrowane, tak więc czytanie będzie przyjemnością także dla Waszych oczu.
Pamiętajmy jednak, by wybierać mądrze. Książki powinny być dostosowane do wieku dziecka. Maluchy z pewnością nie zrozumieją przygód Mikołajka czy Harrego Pottera. Książka nie może dziecka straszyć i wywoływać w nim niepokoju. Powinna bezpiecznie prowadzić przez świat, uczyć myślenia i radzenia sobie z emocjami i przeciwnościami .
I jeszcze jedno - wybierajmy te książki, które napisane są ładną polszczyzną, to naprawdę ważne. Język, który na co dzień pojawia się w mediach elektronicznych, niestety bardzo ubożeje.
A chyba nie chcesz, żeby Twoje dziecko w przyszłości posługiwało się monosylabami?
Jak sądzicie? Czy warto czytać dziecku? A może macie inne sprawdzone sposoby na spędzanie z nim czasu?
Wykorzystaj ją dla dobra Twojej firmy! Sprawdź ofertę copywritingu/content marketingu i zamów potrzebne Ci usługi lub skorzystaj z darmowej konsultacji z ekspertem.